Ceny tepla Štětí pro rok 2024

Ing. Pavel Matějka
Ing. Pavel Matějka
22.12.2023

Vážení a milí zákazníci,

informujeme Vás o změnách cen tepla v lokalitě Štětí pro rok 2024.

CENY TEPLA VE ŠTĚTÍ VZROSTOU, STEJNĚ ALE BUDOU NEJVÝHODNĚJŠÍ

I přes výrazný růst cen energií v roce 2022, jsme cenu tepla na rok 2023 jen nepatrně zvyšovali a podpořili jsme občany Štětí tím, že měli v roce 2023 jednu z nejnižších cen v celé republice. Toto bylo možné díky dobré spolupráci s výrobcem tepla, společnosti Mondi Štětí a.s., a jejím dlouhodobým smlouvám na paliva, které bohužel v roce 2023 již vypršely a bylo nutné je znovu vyjednat. Ceny paliv jsou nyní již mnohem vyšší v porovnání s minulostí, a to výrazně ovlivňuje ceny vyráběného tepla. Toto se bohužel promítlo do kalkulace tepla pro tento rok. I tak jsme spolu s firmou Mondi Štětí a.s. a zástupci města Štětí nalezli řešení, které respektuje potřeby občanů a zároveň umožní udržet kvalitu dodávek tepla tak, jak byli naši zákazníci zvyklí z minulosti. Ceny tepla v roce 2024 se pro koncové zákazníky zvýší o zhruba 20 %, což bude stále na velmi příznivé úrovni ve srovnání s ostatními městy a obcemi. Konečná cena tepla bude také ještě negativně ovlivněna zvýšením sazby DPH na 12 % a doznívající inflací, stále však zůstává teplo od R A T E s.r.o. ekologicky a ekonomicky nejvýhodnější zdroj vytápění pro obyvatele Štětí. R A T E s.r.o. a Mondi Štětí a.s. při dodávkách tepla opakovaně pečují o sousedské vztahy, což potvrdili i v listopadu, kdy navzdory prodloužené odstávce závodu Mondi, společně zajistili pravidelné dodávky tepla do města, přičemž výrobce tepla čelil výrazným nákladům, které s tím byly spojeny. Děkujeme za pochopení a podporu občanů města Štětí.

Ceník tepla R A T E lokalita Štětí

Pro lepší porovnání s ostatními energiemi (jako jsou elektrická energie a zemní plyn) jsme letos poprvé přidali do ceníku i přepočet na kWh. Cena za teplo ve Štětí se tedy pohybuje na úrovni od 2-2,7 Kč/kWh s DPH což je například oproti aktuálním cenám elektřiny až 3-4 méně. Na toto téma brzy zveřejníme odborný článek.

Dále přidáváme článek dnešního rána (22.12.2023) z portálu novinky.cz , ve které lze v přehledné tabulce porovnat ceny tepla pro konečné zákazníky (sekundér) vč. DPH pro rok 2024 s ostatními městy (oficiální a kompletní seznam předběžných cen všech CZT zveřejní Energetický úřad až v prvním kvartále 2024).

ČLÁNEK NOVINKY.CZ

Jak můžete vidět, ceny tepla ve Štětí v roce 2024 (743,38 Kč/GJ) budou stále jedny z nejnižších:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: novinky.cz

 

Doufáme, že Vás článek přesvědčil, že teplo ve Štětí je stále nejlevnější a nejvýhodnější – a to nejen v porovnání s ostatními lokalitami, ale i energiemi.

Váš team R A T E s.r.o.

 

Ceník 2024 – Štetí

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Ukončení topné sezóny 2023/2024

Vážení zákazníci, dne 01.06.2024 byla oficiálně ukončena topná sezóna pro rok 2023/2024. Nicméně již v průběhu května jsme díky teplejšímu počasí ústřední topení několikrát na delší dobu odstavovali. Topná sezóna…

Ing. Pavel Matějka 07.06.2024