Nové ceníky tepla 2023

Ing. Pavel Matějka
Ing. Pavel Matějka
19.12.2022

Vážení zákazníci,

zveřejňujeme pro Vás nové ceníky pro rok 2023:

ŠTĚTÍ

MŠENÉ-LÁZNĚ

KOCHOVICE

Nejvýhodnější teplo je ve Štětí

Zdrojem tepla pro většinu občanů Štětí jsou energetické zdroje ve výrobním areálu Mondi Štětí a.s. Štětský závod je největším producentem papíru a buničiny na českém trhu, pro jehož výrobu je nutné zajistit i velké množství energie. Teplo, které se v Mondi vyrábí především z obnovitelných zdrojů, se následně horkovodem předává distributorovi tepla. Společnost R A T E s.r.o., která je od roku 2022 součástí skupiny Energie AG Bohemia, zajišťuje spolehlivý a energeticky úsporný chod více než 20 km potrubí a množství výměníkových a předávacích stanic tak, aby obyvatelé Štětí měli vždy svou příjemnou tepelnou pohodu jak v bytových, tak i rodinných domech, ve školách či kancelářích.

Navzdory velkým cenovým skokům v cenách všech druhů paliv, elektřiny, a i ostatních nákladových položek, se podařilo výrobci tepla, Mondi Štětí, udržet jen mírný růst ceny tepla na rok 2023. Rovněž tak dodavatel tepla, společnost R A T E, připravil kalkulaci tepla bez nárůstu nákladů tak, že cena tepla na rok 2023 je jen o přibližně 4% vyšší než v roce 2022, a v roce 2023 bude patřit vůbec k nejnižším cenám tepla v České republice.

 

Lokality Mšené-lázně a Kochovice

V lokalitách Mšené-lázně a Kochovice je pro výrobu tepla oproti Štětí využíván pouze zemní plyn, který byl, v návaznosti na probíhající energetickou krizi, nárůstem cen zasažen nejvíce. Taktéž se do ceny dále promítá stále probíhající vysoká inflace, která se promítá do cen materiálu na opravy a nakupovaných služeb. Společnost R A T E s.r.o. se neustále snaží provádět opatření, aby mohla velkou část zvýšených vstupů pro kritický rok 2023, ale i další, absorbovat, a tím byl dopad na koncového zákazníka co nejmenší. Na dalších opatření a investic do infrastruktury výroby a rozvodů tepla intenzivně pracujeme a chce být i do budoucna Váš spolehlivý, kvalitní a cenově výhodný dodavatel energií.

 

 

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Termíny odstávek RATE 2024

Vážení spoluobčané a zákazníci, jako každý rok s předstihem zveřejňujeme termíny odstávek jednotlivých našich sekundárních výměníkových stanic, kvůli jejich pravidelnému servisu a abychom byli řádně připraveni na další topnou sezónu….

Ing. Pavel Matějka 16.07.2024

KLIENTSKÝ PORTÁL – ENERGIE V KOSTCE

Vážení zákazníci, vyzkoušejte možnosti klientského portálu RATE! Naleznete zde přehledné informace o Vašich dlouhodobých spotřebách tepla a teplé vody, o fakturách a nastavených zálohách. Komu je portál určen? Pro SVJ…

Ing. Pavel Matějka 21.02.2024