Příprava na topnou sezónu

Ing. Pavel Matějka
Ing. Pavel Matějka
10.10.2023
Vážení zákazníci,

 

tento týden to vypadá dle předpovědi spíše na letní počasí . Proto přes den budou standardní chladné radiátory. Nicméně přes noc je možné, že bude automatika topení najíždět . Další týden už to však vypadá opravdu na ostré zahájení topné sezóny .

 

Zkouška na topnou sezónu však nedopadla úplně dobře, neustále narážíme na:

 

  •  Zavřená přívodní potrubí topení uvnitř objektů (za našim měřidlem)
  •  Pouzavírané stoupačky
  •  Zavzdušněné radiátory
Pokud bydlíte v bytovce, obraťte se prosím s tímto na Vašeho správce SVJ . Pokud bydlíte v domečku, zkuste si prosím zkontrolovat a otevřít všechny ventily (ne termostatické hlavice – ty nechte podle potřeby na 3, max. 4) a odvzdušnit radiátory (v minulosti možná stačilo projet sezónu se zavzdušněnými radiátory – ale je to pro Vás velmi neekonomické). Objekty, které jsou připojeny na primární okruh (horkovod), mohou mít ještě špatně nastaveny/odstaveny domovní předávací stanice. Pokud jste si v minulosti regulovali teplotu přívodu ÚT (sekundární okruh) do domu přivíráním ventilu, tak ho prosím otevřete naplno, nyní to za Vás dělá automatika, ekvitermní křivka a také Vaše termostatické hlavice na radiátorech (pokud snad termohlavice nemáte , tak honem dokoupit – stačí mechanické).

 

Dále řešíme havárii u objektu městské policie Palackého 599, za případné komplikace se omlouváme.

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Čištění výměníků

Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás informovat, že v rámci čištění výměníků pro ohřev TUV, dojde z technických důvodů k přerušení dodávky teplé vody. Z důvodu čištění je možný výskyt kalné…

Lucie Víchová 27.11.2023

R A T E mění a vylepšuje řídící systém

Vážení zákazníci, dne 06.06.2023 od 20:00 do 07.06. 2023 07:00 došlo k výpadku technologie výroby teplé vody na výměníkové stanici SVS6 (ulice Palackého, 1. máje, Pivovarská, Lidická, a částečně Lukešova)….

Ing. Pavel Matějka 09.06.2023