RATE investuje! – nové FVE

Ing. Pavel Matějka
Ing. Pavel Matějka
21.02.2024

Vážení zákazníci,

rádi bychom Vás informovali, že společnost R A T E s.r.o. intenzivně investuje ve svém působišti. Konkrétně jsme instalovali 3 nové fotovoltaické elektrárny na střechy našich výměníkových stanic ve městě Štětí. První byla spuštěna na začátku roku 2023 na SVS4 – to je budova naproti základní škole Ostrovní. Další dvě byly spuštěny na začátku tohoto roku a to na střeše budovy SVS6, ta se nachází u VOŠ obalové techniky na 1.máje. U této budovy musela být nejdříve opravena plochá střecha a teprve poté se přikročilo i montáži fotovoltaický panelů. Třetí elektrárna (a zároveň druhá v letošním roce) se roce instalovala a na střeše SVS3 (ta se nachází v ulici Družstevní).

Tyto nové elektrárny by měly snižovat náklady na distribuci  tepelné energie a do budoucna tak tím snižovat náklady na vytápění.

Ostatní naše objekty výměníkových stanic již nejsou vhodné na instalování solární technologie, jelikož to jsou jednopodlažní budovy a jsou zastíněny okolními bytovými domy. Kromě SVS5, která je umístěna v ulici Dlouhá u hotelu TEREK, na kterou plánujeme instalovat elektrárnu na konci tohoto roku.

Pokud byste měli námět na další přínosné investice, dejte nám vědět s Vašimi nápady.

Váš team RATE

Nová fotovoltaická elektrárna na střeše budovy SVS6 u VOŠ 1.máje.

 

Plochá střecha SVS6 musela být před výstavbou fotovoltaiky nejdříve opravena.

 

Nová fotovoltaická elektrárna na střeše budovy SVS3 v ulici Družstevní.

Nová fotovoltaická elektrárna na střeše budovy SVS4 u Základní školy Ostrovní. Ta byla instalována již na začátku roku 2023.

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

PF 2021

Přejeme všem našim zákazníkům klidné svátky s maximální pohodou (nejen tepelnou) a vše dobré v roce 2021! S našim partnerem, Město Vimperk, budeme v příštím roce pracovat na dalších energetických…

Ing. Miroslav Rys 16.12.2020

Krátkodobá odstávka horkovodu

Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás informovat, že v rámci havárie na potrubí, dojde z technických důvodů k uzavírce dodávky horkovodu v ulici Stračenská čp. 428, 415, 421, 454, 647, 649,…

Lucie Víchová 30.10.2023