Snížení cen tepla kotelny Mšené-lázně a Kochovice

Ing. Pavel Matějka
Ing. Pavel Matějka
22.12.2023

Vážení a milí zákazníci,

v předvánoční čas pro Vás máme dobrou zprávu a tou je významné snížení ceny tepla pro odběrná místa připojená na plynové kotelny v gesci R A T E s.r.o. – tudíž Mšené-lázně a Kochovice.

Předběžná cena tepelné energie pro rok 2024 je nižší o více jak 30 % ve Mšených-lázních a o 26% v Kochovicích oproti roku 2023. Snížení cen tepla pro tyto lokality bylo předpokládáno ještě vyšší, nicméně byly plošně a markantně zvýšeny ceny za distribuci zemního plynu a elektřiny. Taktéž se do ceny projevilo i zvýšení sazby DPH z 10 % na 12 % a neposkytnutí slibované podpory.

V kotelně Mšené-lázně společnost R A T E s.r.o. ve spolupráci s městem provedla modernizaci řídícího systému a provedla instalaci dálkového ovládání kotelny, díky čemuž se snížila spotřeba elektřiny o více jak 50 %. Také díky aplikaci ekvitermní křivky a nočním útlumům zákazníci spotřebovali méně tepla.

V kotelně Kochovice společnost R A T E s.r.o. zpracovala studii na kompletní změnu zdroje vytápění a v následujících letech plánujeme masivní investici do modernizace kotelny, instalaci tepelných čerpadel a montáž fotovoltaické elektrárny na střechy bytových domů. O tomto investičním záměru Vás budeme průběžně informovat.

Hlavním cílem firmy R A T E s.r.o. je ochrana zákazníků před negativními vlivy zdražování energií!

Ceník Kochovice

Ceník Mšené-lázně

Doufáme, že Vám zpráva udělala radost a v dalších letech vidíme pro tyto lokality další prostor pro snižování cen a spotřeb energií. Držte nám palce.

Přejeme krásné prožití Vánočních svátků a šťastný nový rok.

Váš team R A T E s.r.o.

Vánoční videopřání Energie AG:

https://www.youtube.com/watch?v=4kFq3E3_5Hs

https://youtu.be/6mNY3LfEPo0?si=zuAeSb-cR_qWgwNY

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články